Ako na PZP online?

Vaše auto si môžete poistiť rýchlo a pohodlne bez toho, aby ste museli vstať zo stoličky. Na začiatok si pripravte nasledujúce dokumenty:

  • preukaz totožnosti držiteľa vozidla, ktorý bude poistníkom (prípadne preukaz totožnosti vlastníka),
  • veľký technický preukaz.

1. Zadanie vstupných údajov

Zadajte ŠPZ vozidla a údaje sa následne načítajú automaticky. Ak ŠPZ nepoznáte, údaje vyplňte manuálne.

2. Doplňte informácie o držiteľovi a vozidle

Na ďalšom kroku je potrebné vyplniť údaje o vozidle, ako je továrenská značka, model, najväčšia prípustná hmotnosť vozidla a pod. Ďalej vypíšte informácie o držiteľovi, jeho rok narodenia, počet predchádzajúcich škôd a pod.

3. Vyberte si najvýhodnejšie PZP

Po zadaní potrebných údajov vám kalkulačka vygeneruje ceny všetkých dostupných ponúk, zoradených od najlacnejšej po najdrahšiu. Všetky zobrazené ceny sú konečné a sú v nich zarátané všetky sprostredkovateľské zľavy a bonusy.

4. Zadajte osobné a platobné údaje poistníka

V tomto kroku si zvolíte frekvenciu a spôsob úhrady poistného. Potom vyplníte osobné údaje držiteľa vozidla. V prípade, že držiteľ a vlastník vozidla sa nezhodujú, je potrebné doplniť aj údaje o vlastníkovi.

5. Doplňte ďalšie údaje o vozidle

Posledné údaje, ktoré je potrebné uviesť, sú VIN číslo vozidla, ŠPZ, číslo osvedčenia o evidencii a ostatné informácie. Poistenie môžete uzatvoriť aj v prípade, že vozidlo ešte nemá pridelené ŠPZ a osvedčenie o evidencii.

6. Skontrolujte zadané údaje

Zadané údaje skontrolujte a po ich následnom potvrdení si uzatvoríte právoplatné poistenie. Poistná zmluva a všetky ostatné dokumenty vám budú doručené na vašu e-mailovú adresu.

7. Uhraďte poistné

Po uzatvorení zmluvy sa vám zobrazia inštrukcie k platbe. Na výber máte viac platobných metód a vybrať si môžete tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Informácie k platbe boli taktiež odoslané aj na váš e-mail.

8. Vytlačte si potrebné dokumenty

Posledným krokom je tlač zelenej karty, ktorú si spolu s ostatnými potrebnými dokladmi uložte vo vozidle. Pred tlačou si skontrolujte, či sú na zelenej karte uvedené správne údaje a taktiež, či je tam uvedené aj číslo na asistenčnú službu poisťovne.